• 26 lutego 2021

Przegląd najpopularniejszych materiałów do docieplania

ocieplanie poddasza Gdy poszukujemy materiałów przeznaczonych do termoizolacji, nie mamy podstaw do tego, aby narzekać, na polskim rynku ich wybór jest bowiem całkiem spory Nietrudno jednak domyślić się, że wszystkie materiały tego rodzaju posiadają nie tylko swoje zalety, ale również wady, charakteryzują się przy tym zróżnicowanymi właściwościami i metodami stosowania.

Jednym z najpopularniejszych materiałów o takim charakterze jest wełna mineralna, dla której charakterystyczna jest nie tylko bardzo dobra izolacyjność, ale również niski współczynnik przewodzenia ciepła. Niestety, pył z wełny nadal pozostaje poważnym problemem, z którym trudno uporać się jej producentom. Najczęściej jest ona stosowana w systemach suchej zabudowy wnętrz, często zwraca się jednak uwagę na to, że poszukując materiałów bardziej niż ona wartościowych można zwrócić uwagę już choćby na styropian.

Oczywiście, nie wszystkie płyty styropianu sprawdzają się tak samo dobrze i są jednakowo skuteczne, przed ich zakupem dobrze jest więc upewnić się, że wchodzimy w posiadanie tych, dla których charakterystyczne są profilowane krawędzie. Duże znaczenie dla ich przyszłej funkcjonalności okazuje się mieć także typowy dla nich sposób montażu, zaleca się więc, aby układać je na zakład, dzięki czemu będziemy mieli pewność, że udało się nam utworzyć rzeczywiście szczelną izolację termiczną. Innym rozwiązaniem zwiększającym szczelność styropianu jest ocieplenie, które wykonuje się nie z pojedynczej, ale podwójnej warstwy płyt. Piana poliuretanowa jest rozwiązaniem stosunkowo najnowszym, nie oznacza to jednak, że mamy do czynienia z propozycją mało znaną. Jest materiałem gwarantującym pełne uczucie wyciszenia, szczelność i izolację, jej atutem jest zaś i to, że sprawdza się tak przy ekstremalnie wysokich, jak i bardzo niskich temperaturach.

Share :

Może Cię zainteresować