• 26 lutego 2021

Materiały wykorzystywane do izolacji polimocznikowych

polimocznik Mówiąc o materiałach wykorzystywanych do izolacji polimocznikowych, w pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na sam polimocznik. Mamy w jego przypadku do czynienia z dwuskładnikowym systemem, który jest przeznaczony po to, aby możliwe było wytwarzanie wodoszczelnej powłoki wysokiej jakości. Powłoka taka pełni przede wszystkim funkcję hydro-izolacyjną, warto jednak zwrócić uwagę i na to, że zapewnia ochronę przed korozją.

Technologia wykorzystywana do jego tworzenia ma i ten plus, że możliwe jest wykonanie jednolitej warstwy izolacyjnej. Warstwa taka jest odporna zarówno na środowisko chemiczne, jak i na wodę, charakteryzuje się przy tym wyjątkowo dobrymi właściwościami mechanicznymi. Jest to także materiał, na który możemy liczyć nawet w warunkach przemysłowych, a więc wszędzie tam, gdzie eksploatacja mechaniczna i chemiczna jest szczególnie intensywna.

Powłoki polimocznikowe kojarzą się przede wszystkim z powierzchniami betonowymi, pojawiają się jednak także tam, gdzie wykorzystywany jest metal, drewno, a nawet pianka poliuretanowa. Innym ciekawym rozwiązaniem wydaje się być hybryda polimocznikowa, dla której charakterystyczne jest to, że mamy w jej przypadku z systemem dwuskładnikowym polimocznikowo-poliuretanowym. Hybryda może być wykorzystywana po to, aby nanosić bardzo wysokiej jakości powłokę wodoszczelną, jej zaletą jest przy tym funkcja antykorozyjna idąca w parze z tą, hydro-izolacyjną. I w tym wypadku możliwe jest wykonanie jednolitej warstwy izolacyjnej, która jest nie tylko odporna na wodę, ale również charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami mechanicznymi. Hybryda ma i ten plus, że jest tańsza niż polimocznik.

Share :

Może Cię zainteresować