• 26 lutego 2021

Piana poliuretanowa do wykonywania izolacji

piana poliuretanowaPrzez wiele lat na rynku izolacji cieplnych spotykaliśmy się wyłącznie z bardziej tradycyjnymi materiałami, przy których jednak musieliśmy liczyć się z licznymi wadami. Często właściwie jedynym kryterium jakim kierowaliśmy się w czasie wybierania takich materiałów była ich cena. Stosowanie wełny albo styropiany w takich celach nie daje jednak możliwości skutecznego wypełnienia wszystkich szczelin i pustek w konstrukcji.

Izolując na przykład dach o powierzchni 170 metrów kwadratowych wełną mineralną musimy liczyć się z tym, że powstanie przy tym około 2500 połączeń; łącznie mogą one dawać ubytek w izolacji o powierzchni nawet 5 metrów kwadratowych przez które ciepło swobodnie uchodzi z budynku. Materiały takie sprawiają ponadto wiele trudności w przypadku izolowania powierzchni o mniej standardowych kształtach, takich jak łuki. Wówczas wykonanie rzeczywiście szczelnej izolacji staje się praktycznie niemożliwe. Aby skutecznie uniknąć wszystkich tego typu problemów wystarczy jedynie skorzystać z doskonałej alternatywy, jaką jest obecnie pianka poliuretanowa.

Można ją nałożyć na daną powierzchnię bardzo szybko; takie prace praktycznie w ogóle nie generują żadnych zabrudzeń czy odpadów. Pianka dociera nawet do bardzo trudno dostępnych miejsc, tworząc w nich zwartą i szczelną warstwę. Skutecznie niweluje problem powstawania mostków termicznych. Pianka poliuretanowa może być zastosowana w bardzo krótkim czasie od zakończenia prac budowlanych. Jest to jej kolejna przewaga nad tradycyjnymi materiałami takimi jak wełna mineralna. Być może wielu ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy, ale poliuretany są obecnie wykorzystywane w najróżniejszych miejscach. Praktycznie na każdym kroku możemy w naszym życiu codziennym spotkać się z produktami wykonanymi z tego właśnie materiału. Za pomocą pianki PUR wypełnia się między innymi drzwi mieszkalne oraz chłodnicze, bramy oraz mnóstwo elementów termoizolacyjnych w niektórych budynkach. Ze względu na niektóre swoje właściwości pianka taka cieszy się ogromną popularnością w dziedzinie docieplania wnętrz.

Share :

Może Cię zainteresować