• 26 lutego 2021

Zalety pianki poliuretanowej na poddaszu

zalety pianki poliuretanowej Poddasze, do ocieplania którego wykorzystywana jest piana poliuretanowa, posiada szereg zalet, na pierwszy plan wysuwa się zaś to, że jest nie tylko ciche, ale również ciepłe. Dzieje się tak między innymi dlatego, że sama piana jest produktem ekologicznym, nie trzeba więc obawiać się o stan powietrza w domu, w którym jest wykorzystywana. Warto wspomnieć i o tym, że w powietrzu takim pojawia się jedynie ograniczona ilość kurzu, nie trzeba przy tym obawiać się nie tylko o obecność drobnoustrojów, ale również alergenów.

Sama piana jest przy tym pozbawiona freonów, dla których charakterystyczny jest negatywny wpływ na warstwę ozonową, nie ma w niej przy tym również substancji rakotwórczych. Innym atutem piany uretanowej jest jej szczelność, osoby decydujące się na praktyczne wykorzystanie tego materiału nie muszą więc obawiać się ryzyka przenoszenia hałasu. Aby zrozumieć, jak ważny jest wybór odpowiedniego materiału izolacyjnego, należy docenić duże znaczenie, jakie ma samo poddasze, o którym nie bez przyczyny mówi się, że jest jednym z kluczowych elementów budynków. Dzieje się tak przede wszystkim dla tego, że naturalne dla powietrza jest przemieszczanie się z dolnej części budynku ku górze.

Piana, którą stosuje się do izolowania poddasza najpierw przywiera, a następnie również rozszerza swoją objętość, możemy mieć więc pewność, że uda się jej maksymalnie wypełnić wszystkie nieszczelności. W rezultacie mamy do czynienia z jednolitą warstwą, dla której charakterystyczna jest ochrona przed utratą temperatury. Oczywiście, jeśli poddasze jest źle zaizolowane, ciepłe powietrze nie tylko nie utrzymuje się w nim, ale również charakterystyczna dla niego jest ucieczka na zewnątrz budynku. Na konsekwencje takiego zjawiska nie trzeba czekać zbyt długo, mamy bowiem do czynienia nie tylko z widocznymi stratami energii, ale również, w skrajnych przypadkach, z powstawaniem pleśni. Dobry natrysk piany przyczynia się jednak do tego, że zjawisko to nie ma miejsca, jedną z zalet piany jest bowiem brak absorbowania wilgoci.

pianka poliuretanowa Osoby, które adaptują tak strych, jak i poddasze do celów mieszkalnych powinny mieć na uwadze to, że izolacja dachu może skutecznie chronić przed stratami ciepła, a rachunki mogą dzięki temu ulec obniżeniu nawet o 50 procent. Jednym z ciekawszych rozwiązań wydaje się w tym kontekście pianka poliuretanowa Tecnopol TECNOFOAM G-2008, charakterystyczne okazują się dla niej bowiem naprawdę znakomite właściwości izolacyjne. Piana jest przy tym produktem ekologicznym, ochrona środowiska naturalnego jest bowiem jednym z najważniejszych wyzwań, jakie stawia przed sobą jej producent.

Mówiąc o jej zaletach należy zwrócić uwagę na stwarzaną przez nią możliwość idealnego wypełnienia izolowanej przegrody, dzięki czemu można raz na zawsze zapomnieć o efekcie izolacji, która się odkleja. Pianka otwarto-komórkowa charakteryzuje się również tym, że można liczyć na jej wytrzymałość, trudno zatem dziwić się, że inwestorzy doceniają ją tak samo, jak bardzo atrakcyjny efekt wizualny. Warto zwrócić uwagę również na to, że pianka jest objęta dwudziestoletnią gwarancją, ta ostatnia obejmuje przy tym nie tylko materiał, ale również sposób jego wykonania. Pianka jest przy tym szczelna, dzięki czemu nie trzeba obawiać się nie tylko utraty ciepła zimą, ale także tego, że latem pomieszczenie będzie się w nadmierny sposób przegrzewało. Mówiąc o plusach pianki warto podkreślić także jej trwałość, charakterystyczne dla niej właściwości są więc zachowane przez cały czas użytkowania budynku bez obaw przed wystąpieniem zjawiska utlenienia.

Share :

Może Cię zainteresować