• 26 lutego 2021

Jaki materiał do izolacji poddasza?

czym izolować poddasze Wykorzystanie poddasza użytkowego w celu zwiększania powierzchni mieszkalnej domów jest praktycznie standardem we współczesnych projektach. Równocześnie jednak przygotowanie takiego miejsca które zapewniłoby nam pełną ochronę przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi stanowi spore wyzwanie.

Wiele trudności mogą tutaj sprawiać chociażby dachy, które nierzadko posiadają skomplikowaną konstrukcję i nieregularny kształt; samo ich ocieplenie staje się z tego powodu bardzo trudne. Na poddaszach montuje się zwykle wiele okien czy świetlików, które prowadzą do znacznie większej utraty ciepła w takim miejscu. Wykonanie odpowiedniej izolacji przy pomocy tradycyjnych materiałów jest tutaj dość trudne, chociażby ze względu na konieczność docinania i dopasowywania ich do całej konstrukcji.

W wielu przypadkach całe poddasze staje się przez to całkowicie pozbawione jakiejkolwiek ochrony termicznej. Dobrą wiadomością jest jednak to, że można obecnie korzystać z doskonałej alternatywy jaką jest pianka poliuretanowa, która w takich miejscach sprawdza się naprawdę idealnie. Sam sposób jej nakładania jest nieporównywalnie wręcz łatwiejszy niż w przypadku wełny mineralnej czy styropianu – nie trzeba przy tym kupować tak dużej ilości różnych, dodatkowych materiałów. Pianka może być zaaplikowana bezpośrednio na folię albo deski. Zaraz po aplikacji znacznie zwiększa ona swoją objętość, dzięki czemu bardzo dokładnie wypełnia wszystkie szczeliny, tworząc jednolitą i bardzo zwartą masę. Stanowi ona również doskonałe wzmocnienie całej konstrukcji. Co bardzo ważne, z pomocą takiej pianki można wykonać całą izolację w ciągu dosłownie całego dnia; pomieszczenie od razu nadaje się wówczas do użytku.

Share :

Może Cię zainteresować